Статут

ЗАТВЕРДЖЕНО

Загальними зборами акціонерів

ПАТ «Коростенська Райгропромтехніка»

протокол №1 від 27 грудня 2011 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

С Т А Т У Т

 

ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА

«КОРОСТЕНСЬКА РАЙАГРОПРОМТЕХНІКА»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2012 р.

 

 

 

 

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Публічне акціонерне товариство «Коростенська Райагропромтехніка» (попередні найменування - Відкрите акціонерне товариство «Коростенська Райагропромтехніка», Коростенське ремонтно- транспортне підприємство, Коростенське районне підприємство по виробничо- технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва «Райагропромтехніка»), іменується надалі "Товариство", утворено як самостійну юридичну особу шляхом перетворення державного підприємства «Райагропромтехніка» відповідно до рішення  Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області від 28 грудня 1995 р. №548. Товариство є правонаступником якому належать  всі права та обов'язки, право власності та користування на все рухоме та нерухоме майно Коростенського ремонтно- транспортного підприємства, Коростенського районного підприємства по виробничо- технічному забезпеченню сільськогосподарського виробництва «Райагропромтехніка». Рішенням загальних зборів акціонерів від 27 грудня 2011 р. діяльність товариства приведено у відповідність до вимог Закону України «Про акціонерні товариства» змінено найменування товариства на Публічне акціонерне товариство «Коростенська Райагропромтехніка».

1.2. Товариство є юридичною особою. Товариство набуло прав юридичної особи з дня його державної реєстрації Коростенською районною державною адміністрацією Житомирської області 20.01.1992 р.

Публічному акціонерному товариству «Коростенська Райагропромтехніка» належать всі права та обов'язки, право власності та користування на все рухоме та нерухоме майно, які належали Відкритому акціонерному товариству «Коростенська Райагропромтехніка».

1.3. Товариство здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України, цього Статуту та внутрішніх нормативних актів Товариства.

1.4. Найменування Товариства:

1.4.1. Повне найменування Товариства - Публічне акціонерне товариство «Коростенська Райагропромтехніка»

1.4.2. Скорочене найменування Товариства - ПАТ «КРАПТ»

Товариство може використовувати своє найменування на бланках, печатках, штампах, товарних знаках, а також у рекламних та інших цілях.

1.5. Юридична адреса Товариства: Україна, 11508, Житомирська область, м. Коростень, вул. Чапаєва, буд.3.

1.5. Місцезнаходження Товариства: Україна, 11508, Житомирська область, м. Коростень, вул. Чапаєва, буд.3.

2. МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА

2.1. Товариство створено з метою об'єднання матеріальних, фінансових та інших ресурсів акціонерів для здійснення Товариством господарської діяльності і отримання прибутку.

2.2 Відповідно до законодавства України Товариство без обмежень може займатись будь-якою підприємницькою діяльністю, дотримуючись вимог законодавства, в тому числі предметом діяльності Товариства є:

- виробництво машин та устаткування спеціального призначення, не віднесених до інших угрупувань;

- виробництво готових металевих виробів;

- виробництво та реалізація продукції промислово-технічного призначення;

- виробництво підіймального та вантажно-розвантажувального устаткування; 

- виробництво металевих баків, резервуарів і контейнерів;

- ремонт, технічне обслуговування і монтаж інших машин та устаткування для сільського та лісового господарства;

- ремонт і технічне обслуговування машин та устаткування спеціального призначення, не віднесених до інших угрупувань;

- діяльність автомобільного вантажного транспорту;

- організація роздрібної і оптової торгівлі товарами народного споживання;

- виробництво та реалізація товарів народного споживання та продуктів харчування;

- організація оптової, роздрібної та комісійної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, в тому числі іноземного виробництва, яка підлягає ліцензуванню;

- організація та експлуатація пунктів громадського харчування та відпочинку (ресторанів, кафе, барів тощо);

- організація оптової, роздрібної та комісійної торгівлі продовольчими, непродовольчими товарами та продукцією громадського харчування, в тому числі іноземного виробництва;

-  торгово-закупівельна діяльність;

- організація виробництва, переробки та реалізації різноманітних видів екологічно чистої сільськогосподарської продукції, в тому числі рослинництва, тваринництва, рибництва, бджільництва, іншої продукції;

- проведення будівельно-монтажних, ремонтно-будівельних, проектно-конструкторських, художньо-оздоблювальних, монументально-декоративних робіт;

-  виробництво та реалізація засобів виробництва;

- створення та комплексна експлуатація власної мережі готелів, пунктів харчування, побутового обслуговування населення;

-  створення та комплексна експлуатація власної мережі магазинів, автозаправочних станцій, мотелів, станцій технічного обслуговування тощо;

-  надання посередницьких послуг з оптової торгівлі та матеріально-технічного призначення;

- купівля, продаж, надання в оренду будівель, приміщень, обладнання та іншого нерухомого майна;

-  купівля-продаж патентів і ліцензій та їх використання;

- операції по придбанню, продажу і обміну валют на валютних аукціонах, валютних біржах, на міжбанківському валютному ринку тощо;

- організація власної мережі пунктів обміну іноземної валюти на підставі агентських угод заявниками;

- організація і проведення культурно-масових заходів, пов'язаних з туризмом та екскурсіями, лікувально-оздоровчої діяльності;

- надання послуг з туризму та відпочинку, в тому числі за кордоном;

- організація власної мережі автоматів, казино, клубів тощо;

- організація в Україні та за кордоном виставок, ярмарок, аукціонів, конференцій, симпозіумів тощо;

- розробка і проведення рекламних компаній, виробництво аудіо, фото, відео та іншої рекламно-інформаційної продукції, продаж рекламно-інформаційної продукції і авторських прав іноземним та українським особам, придбання рекламно-інформаційної продукції авторських прав у іноземних та українських осіб;

-  організація навчання фахівців і робітників, в тому числі за кордоном;

-  транспортно-експедиційні та кур'єрські послуги;

-  консультаційні та управлінські послуги;

- інші види діяльності не заборонені законом.

2.3. Види діяльності, які підлягають ліцензуванню відповідно до законодавства, Товариство здійснює на підставі і на умовах спеціальних дозволів (ліцензій).

2.4. Товариство самостійно здійснює будь-які види зовнішньоекономічної діяльності і користується повним обсягом прав суб'єкта зовнішньої діяльності відповідно до законодавства.

2.5. Окремі роботи, що потребують від виконавця спеціальних знань і допуску до роботи, пов'язані з державною таємницею, виконуються особами, підготовленими у визначеному для таких робіт порядку при наявності у них допуску до державної таємниці відповідної форми.

3. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС, ПРАВА, ОБОВ'ЯЗКИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА

3.1. Публічне акціонерне товариство «Коростенська Райагропромтехніка» є господарським товариством, має організаційно-правову форму акціонерного товариства. Тип акціонерного товариства - публічне. Товариство є юридичною особою з дня його державної реєстрації.

3.2. Товариство створене на невизначений строк, здійснює свою діяльність як юридична особа з дня його державної реєстрації і може займатися будь-якою підприємницькою діяльністю, яка не суперечить чинному законодавству України.

3.3. Товариство має цивільні права та обов'язки, здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України, цього Статуту та внутрішніх Положень Товариства.

3.4. Товариство має самостійний баланс (відокремлене майно), рахунки в банках, в тому числі валютні, печатки зі своїм найменуванням і символікою, кутовий та інші штампи, товарний знак та іншу фірмову символіку, зразки якої затверджуються у встановленому порядку. Товариство самостійно здійснює господарську діяльність, веде оперативний, податковий та бухгалтерський облік, складає статистичну звітність тощо.

Для забезпечення своєї діяльності Товариство має право відкривати всі види рахунків також в закордонних кредитних та розрахункових установах, відповідно до законодавства України. Товариство відповідно до законодавства має право розміщувати кошти на депозитних та інших рахунках в Україні, а також за кордоном під комерційні проценти, інвестувати їх в інші активи.

3.5. Майно Товариства становлять основні фонди та обігові кошти, а також інші цінності, вартість яких відображена в самостійному балансі Товариства і формується з джерел, не заборонених законодавством України.

3.6. Майно Товариства належить йому на праві власності. Товариство самостійно здійснює відповідно до Статуту та чинного законодавства України володіння, користування і розпорядження майном, що е в його власності,

3.7. Ризик випадкової загибелі або пошкодження майна, що є власністю Товариства або передане йому в користування, несе Товариство.

3.8. Джерелами формування майна Товариства є:

- грошові та інші матеріальні внески, передані Товариству засновниками і акціонерами у власність;

- продукція, вироблена Товариством в результаті господарської діяльності;

- доходи, одержані від господарської діяльності;

- доходи від цінних паперів;

- кредити банків та інших кредиторів;

- придбання майна іншого підприємства, організації;

- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;

- джерела, не заборонені законодавством України.

3.9. Товариство е власником:

- майна (коштів, вкладів), переданого йому засновниками та акціонерами у власність як вклад до статутного капіталу або іншими особами у власність;

- доходів, одержаних у результаті господарської діяльності;

- нематеріальних цінностей, майнових та немайнових прав, що створені або набуті Товариством внаслідок господарської діяльності;

- іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законом.

3.10. Товариство самостійно визначає джерела фінансування та вирішує питання розподілу коштів та їх використання, керуючись чинним законодавством України.

3.11. Товариство має право:

- здійснювати самостійну господарську діяльність в будь-яких формах, що допускаються чинним законодавством;

- відкривати поточні, валютні та інші рахунки для зберігання коштів і здійснення всіх видів розрахункових, кредитних і касових операцій в установах банків та за її кордоном;

- продавати, обмінювати, здавати в оренду та/або лізинг, надавати в заставу та/або іпотеку, дарувати, передавати безоплатно в інший спосіб юридичним та фізичним особам майно, що є власністю Товариства; використовувати та відчужувати таке майно іншим шляхом, якщо це не суперечить чинному законодавству України та цьому Статуту;

- купувати, одержувати внаслідок уступки, міни, дарування, брати в оренду, та/або лізинг, одержувати в заставу та/або іпотеку або набувати в інший не заборонений чинним законодавством та цим Статутом спосіб майно, в тому числі майнові та немайнові права, у юридичних та фізичних осіб;

- укладати від власного імені договори, угоди та інші юридичні акти, в тому числі кредитні та вексельні, купівлі-продажу, оренди, підряду, позики, перевезення, страхування, доручення, комісії, зберігання, спільної діяльності та інші, а також брати участь в торгах, аукціонах, наданні гарантій; вчиняти інші правочини, якщо це не суперечить чинному законодавству України та положенням цього Статуту;

- видавати доручення, вчиняти інші правочини, набувати майнові та особисті немайнові права, вступати у зобов'язання, бути позивачем або відповідачем в суді, господарському та третейському суді;

- здійснювати спільну науково-технічну, виробничу, комерційну та соціальну діяльність з іншими юридичними та фізичними особами;

- здійснювати зовнішньоекономічну діяльність у встановленому законом порядку;

- створювати на території України та за її межами філії, представництва та інші відособлені підрозділи з правом відкриття розрахункових та поточних рахунків, затверджувати положення про них;

- виступати засновником, учасником підприємств будь-якої форми власності, об'єднань, господарських товариств, банків, страхових компаній, фондів, громадських організацій, спільних підприємств з іноземними партнерами на території України та за її межами;

- здійснювати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників і спеціалістів;

- направляти у відрядження в Україні та за її межі працівників підприємства та інших осіб, що виконують завдання підприємства;

- реалізовувати свою продукцію та майно в національній чи іноземній валюті за цінами і тарифами, що встановлюються самостійно або на договірній основі, а у випадках, передбачених законодавством, за державними цінами і тарифами;

- створювати постійні та тимчасові колективи для виконання статутних робіт, залучати висококваліфікованих фахівців, затверджувати штати підприємства, його структурних підрозділів, системи оплати праці;

- застосовувати систему контрактів при наймі на роботу працівників;

- одержувати кредити, як в національній, так в іноземній валюті, згідно з чинним законодавством України. Користуватися та надавати кредити та позики;

- випускати, продавати, розміщувати цінні папери, купувати та іншим чином набувати права на них в порядку та в спосіб, не заборонені чинним законодавством України;

- придбавати (викуповувати) емітовані Товариством акцій для їх подальшої реалізації іншим особам або анулювання в установленому порядку. Товариство повинно протягом року з моменту викупу продати викуплені Товариством акції або анулювати їх відповідно до рішення загальних зборів, яким було передбачено викуп Товариством власних акцій. Розподіл прибутку, а також голосування та визначення кворуму на Загальних зборах акціонерів Товариства, проводиться без урахування викуплених акцій;

- здійснювати постачальницькі та збутові операції, як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках, керуючись встановленими правилами. Предметом угод можуть бути продукція і товари як власного виробництва, так і придбані підприємством в Україні і за кордоном;

- вживати необхідних заходів для збереження комерційної таємниці та майна підприємства;

- виступати засновником, учасником, акціонером тощо інших юридичних осіб, засновувати об'єднання та брати участь в об'єднаннях з іншими особами, в тому числі суб'єктами підприємницької діяльності, сплачувати вклади (внески) до статутних капіталів відповідно до вимог чинного законодавства України.

- продавати свою частку в статутному капіталі господарських товариств, спільних підприємств та інших організацій;

- чинити інші дії, що не суперечать чинному законодавству, а також користуватись іншими правами, наданими чинним законодавством. Товариство зобов'язане виконувати взяті на себе договірні (контрактні) зобов'язання та дотримуватись вимог закону.

3.12. Товариство самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями усім своїм майном. Держава не відповідає за зобов'язаннями Товариства, а Товариство не відповідає за зобов'язаннями держави, якщо інше не передбачено законом або договором.

3.13. Акціонери не відповідають за зобов'язаннями Товариства і несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю Товариства, тільки в межах належних їм акцій. Акціонери, які не повністю оплатили акції, відповідають за зобов'язаннями Товариства також у межах неоплаченої частини вартості належних їм акцій, в тому числі, у випадках ліквідації Товариства та накладення стягнення на його майно. До акціонерів не можуть застосовуватися будь-які санкції, що обмежують їх права, у разі вчинення протиправних дій Товариством або іншими акціонерами.

3.14. Товариство не відповідає за зобов'язаннями акціонерів. До Товариства та його органів не можуть застосовуватися будь-які санкції, що обмежують їх права, у разі вчинення акціонерами протиправних дій.

3.15. Товариство має право на комерційну таємницю, на визначення складу і обсягу інформації, що складає його комерційну таємницю, організацію захисту своєї комерційної таємниці. Товариство також має право не давати іншим організаціям і фізичним особам інформацію, в якій міститься комерційна таємниця, крім випадків, передбачених законодавством України.

3.16. В своїй діяльності Товариство зобов'язане дотримуватись вимог чинного законодавства України.

4. СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ ТА АКЦІЇ ТОВАРИСТВА

4.1. Розмір статутного капіталу Товариства складає 584809,25 (п’ятсот вісімдесят чотири тисячі вісімсот дев’ять грн. 25 коп.) гривень.

4.2. Товариством розміщені прості іменні акції загальною кількістю 2339237 штук,  номінальною вартістю 0,25 коп. кожна.

4.3. Товариство розміщує акції одного типу - прості іменні. Випуск привілейованих акцій Товариством не здійснюється. Випущені Товариством акції існують в без документарній формі.

4.4. Товариство має право збільшувати або зменшувати розмір статутного капіталу за рішенням загальних зборів акціонерів Товариства. Товариство має право збільшувати статутний капітал лише після реєстрацій звітів про результати розміщення всіх попередніх випусків акцій.

4.5. Розмір статутного капіталу може бути збільшено шляхом:

- підвищення номінальної вартості акцій;

- розміщення додаткових акцій існуючої номінальної вартості.

4.6. Збільшення статутного капталу Товариства із залученням додаткових внесків здійснюється шляхом розміщення додаткових акцій. Збільшення статутного капіталу Товариства без залучення додаткових внесків здійснюється шляхом підвищення номінальної вартості акцій.

4.7. Збільшення статутного капіталу Товариства для покриття збитків або у разі наявності викуплених Товариством акцій не допускається.

4.8. Товариство може здійснювати публічне та приватне розміщення акцій.

4.9. Розмір статутного капіталу може бути зменшено в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, шляхом:

- зменшення номінальної вартості акцій;

- анулювання раніше викуплених Товариством акцій та зменшення їх загальної кількості.

4.10. Акція є неподільною. У випадку, якщо з встановлених законом підстав кілька осіб стають власниками однієї акції, такі особи вважаються співвласниками відповідної акції та здійснюють повноваження акціонера в установленому чинним законодавством порядку.

4.11. Товариство має право за рішенням Загальних зборів викупити в акціонерів акції за згодою власників цих акцій. В такому разі порядок реалізації цього права визначається у рішенні загальних зборів.

4.12. Товариство зобов'язане у випадках, передбачених чинним законодавством здійснити оцінку та викуп акцій у акціонерів, які вимагають цього. Оцінка та викуп акцій здійснюються відповідно до чинного законодавства України, внутрішніх документів Товариства та рішення Загальних зборів акціонерів Товариства.

4.23. Облік прав власності на цінні папери Товариства здійснюється згідно з чинним законодавством України. Документом, що підтверджує право власності на акції Товариства, що випущені в без документарній формі, є виписка з рахунку в цінних паперах, відкритого у зберігача цінних паперів.

5. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ АКЦІОНЕРІВ ТОВАРИСТВА

5.1. Акціонерами Товариства є юридичні та фізичні особи, які набули право власності на акції Товариства в установленому законодавством порядку (в тому числі при його створенні, при додатковому випуску акцій, на вторинному ринку цінних паперів тощо). Порядок вступу до Товариства та виходу з нього регулюється господарським законодавством, законодавством про цінні папери та цим Статутом. Будь-яка особа має право вступити до Товариства шляхом придбання його акцій в порядку, визначеному законодавством. Вихід акціонера з Товариства здійснюється шляхом відступлення (продажу, дарування, обміну тощо) акцій, емітованих Товариством.

5.2.  Кожна проста акція Товариства надає її власнику - акціонеру однакову сукупність прав, включаючи права:

5.2.1 брати участь в управлінні Товариством, в тому числі брати участь у загальних зборах акціонерів Товариства та голосувати на них особисто або через своїх представників з усіх питань, які належать до компетенції загальних зборів акціонерів Товариства, висувати кандидатури для участі в органах Товариства, вносити свої пропозиції до порядку денного загальних зборів акціонерів Товариства;

5.2.2, право на отримання дивідендів

5.2.3. право на отримання інформації про господарську діяльність Товариства;

5.2.4. право на отримання у разі ліквідації Товариства частини його майна або вартості частини майна Товариства;

5.2.5. вийти із Товариства шляхом відчуження належних йому акцій у порядку, встановленому законом. Акціонер має право вільно розпоряджатися ними, зокрема продати або іншим чином відчужувати їх на користь інших юридичних та фізичних осіб;

5.2.6. вимагати обов'язкового викупу Товариством належних йому акцій у випадках та порядку, передбачених чинним законодавством України, цим Статутом та внутрішніми документами Товариства. В разі невиконання Товариством зобов'язань з викупу акцій акціонер має право на відшкодування завданих йому збитків внаслідок таких дій (бездіяльності) з боку Товариства;

5.2.7. вимагати у встановленому законодавством порядку проведення аудиторських перевірок діяльності Товариства та спеціальних перевірок фінансово-господарської діяльності Товариства;

5.2.8. оскаржувати рішення загальних зборів акціонерів Товариства в разі порушення таким рішенням прав та охоронюваних законом інтересів акціонера;

5.2.9. переважне право придбавати розміщувані Товариством прості акції пропорційно частці належних акціонеру простих акцій у загальній кількості простих акцій в процесі приватного розміщення акцій;

5.2.10. акціонери Товариства можуть мати й інші права, передбачені актами законодавства та цим Статутом. 5.3. Акціонери Товариства зобов'язані:

5.3.1. дотримуватися Статуту, інших внутрішніх Положень та документів Товариства;

5.3.2. виконувати рішення загальних зборів акціонерів, інших органів Товариства, видані в межах наданих їм повноважень;

5.3.3. виконувати свої зобов'язання перед Товариством, у тому числі пов'язані з майновою участю;

5.3.4. оплачувати акції у розмірі, в порядку та засобами, що передбачені даним Статутом та рішеннями відповідних органів Товариства;

5.3.5. не розголошувати комерційну таємницю та конфіденційну інформацію про діяльність Товариства.

5.3.6. нести інші обов'язки, встановлені чинним законодавством України.

6. ПОРЯДОК РОЗПОДІЛУ ПРИБУТКУ І ПОКРИТТЯ ЗБИТКІВ ТОВАРИСТВА

6.1. Прибуток Товариства утворюється за рахунок надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці. З балансового прибутку Товариства сплачуються проценти по кредитах банків та по облігаціях, а також вносяться передбачені законодавством України податки та інші платежі до бюджету. Чистий прибуток, одержаний після зазначених розрахунків, залишається у повному розпорядженні Товариства. Напрями використання чистого прибутку визначаються загальними зборами акціонерів Товариства.

6.2. За рахунок чистого прибутку, що залишається в розпорядженні Товариства:

6.2.1. створюється та поповнюється резервний капітал Товариства;

6.2.2. накопичується нерозподілений прибуток (покриваються збитки);

6.2.3. здійснюється виплата дивідендів акціонерам Товариства в разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів;

Виплата дивідендів за простими акціями, випущеними Товариством, здійснюється з чистого прибутку звітного року та/або нерозподіленого прибутку на підставі рішення Загальних зборів Товариства у строк, що не перевищує шість місяців з дня прийняття загальними зборами рішення про виплату дивідендів. Рішення про виплату дивідендів та розмір дивідендів приймається загальними зборами Товариства. Для кожної виплати дивідендів наглядова рада встановлює дату складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, порядок та строк їх виплати. Товариство повідомляє осіб, які мають право на отримання дивідендів, про дату, розмір, порядок та строк їх виплати шляхом направлення письмових повідомлень простим листом, які містять вищевказану інформацію. Повідомлення мають бути відправлені Товариством протягом 10 робочих днів з дня встановлення наглядовою радою дати складання переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів. Крім того Товариство протягом 10 днів з дня прийняття рішення про виплату дивідендів повідомляє про дату, розмір, порядок та строк виплати дивідендів за простими акціями фондову біржу (біржі), у біржовому реєстрі якої (яких) перебуває Товариство. У разі відчуження акціонером належних йому акцій після дати складання переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, але раніше дати виплати дивідендів, право на отримання дивідендів залишається в особи, зазначеної у такому переліку.

6.2.4. забезпечується розвиток Товариства; проводяться заходи, направлені на забезпечення конкурентоспроможності продукції, що виробляється Товариством; забезпечується надійна перспектива виробничо-господарського розвитку Товариства, ефективність капіталовкладень та, як наслідок, зростання прибутковості Товариства і підвищення ринкової вартості його акцій. Для забезпечення вищевказаного чистий прибуток (його частина) спрямовується, зокрема, на:

- технічне переозброєння, реконструкцію і розширення діючих виробництв та освоєння нових;

-  підготовку і освоєння нової і модернізованої продукції (робіт, послуг), виготовлення дослідних зразків та освоєння прогресивних технологічних процесів;

- проведення науково-дослідних, дослідно-конструкторських і проектних робіт, придбання устаткування, приладів та інших товарно-матеріальних цінностей для цих робіт;

-  компенсацію-підвищення витрат на виробництво нової продукції (робіт, послуг) у період їх освоєння;

- природоохоронні заходи;

- будівництво чи придбання у інших юридичних і фізичних осіб будівель, споруд чи іншого майна виробничо-технічного призначення.

6.3. Товариство створює резервний капітал у розмірі 15 (п'ятнадцять ) відсотків від розміру статутного капіталу Товариства. Резервний капітал формується шляхом щорічних відрахувань від чистого прибутку Товариства або за рахунок нерозподіленого прибутку. До досягнення встановленого розміру резервного капіталу розмір щорічних відрахувань не може бути меншим ніж 5 (п'ять) відсотків суми чистого прибутку за рік.

6.5. Товариство відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним йому майном. Прийняття рішення про порядок покриття збитків приймається загальними зборів акціонерів. Збитки відшкодовуються за рахунок резервного капіталу, а у випадках, коли коштів резервного капіталу для покриття збитків недостатньо, за рахунок інших коштів, які є у Товариства.

7. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ТОВАРИСТВА

7.1. Органами управління Товариства є:

7.1.1. Загальні збори акціонерів Товариства (далі за текстом - Загальні збори);

7.1.2. Наглядова рада Товариства (далі за текстом - Наглядова рада);

7.1.3. Генеральний директор Товариства (далі за текстом - Генеральний директор, виконавчий орган).

7.2. Органом Товариства, який здійснює перевірку фінансово-господарської діяльності Товариства є Ревізійна комісія Товариства (далі за текстом - Ревізійна комісія).

Компетенція органів Товариства визначається рішеннями відповідних органів управління Товариства і фіксується в Статуті та інших внутрішніх нормативних документах Товариства. Рішення про зміну компетенції органів Товариства приймаються загальними зборами акціонерів Товариства з урахуванням вимог чинного законодавства.

8. ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ АКЦІОНЕРІВ

8.1. Загальні збори акціонерів е вищим органом Товариства. Правомочність Загальних зборів та прийнятих ними рішень, порядок та строки їх скликання, порядок проведення Загальних зборів визначаються відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту.

8.2. Товариство зобов'язане щороку скликати загальні збори (річні загальні збори) за результатами діяльності Товариства за рік.

8.3. Загальні збори мають право приймати рішення з усіх питань діяльності Товариства, у тому числі і з тих, що згідно з цим Статутом належать до компетенції Наглядової ради та Виконавчого органу чи передані Загальними зборами до компетенції Наглядової ради та Виконавчого органу.

8.4. Організація проведення Загальних зборів та повідомлення акціонерів про скликання Загальних зборів здійснюється в порядку, визначеному законодавством та цим Статутом. При цьому порядок денний Загальних зборів підлягає затвердженню Наглядовою радою, а в разі скликання позачергових Загальних зборів акціонерами у випадках, передбачених законом,акціонерами, які цього вимагають.

8.5. У загальних зборах можуть брати участь особи, включені в установленому законодавством порядку до переліку акціонерів, які мають право на таку участь, або їх представники, незалежно від кількості та виду акцій, власниками яких вони е.

8.6. Письмове повідомлення про проведення загальних зборів Товариства та їх порядок денний надсилається кожному акціонеру, зазначеному в переліку акціонерів, складеному в порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему України на дату, визначену наглядовою радою, а в разі скликання позачергових загальних зборів на вимогу акціонерів у випадках, передбачених законодавством, - акціонерами, які цього вимагають. Встановлена дата не може передувати дню прийняття рішення про проведення загальних зборів і не може бути встановленою раніше, ніж за 60 днів до дати проведення загальних зборів. У разі реєстрації акцій на ім'я номінального утримувача повідомлення про проведення загальних зборів та порядок денний надсилається номінальному утримувачу, який забезпечує персональне повідомлення акціонерів, яких він обслуговує. Письмове повідомлення про проведення загальних зборів та їх порядок денний надсилається акціонерам персонально у строк не пізніше ніж за 30 (тридцять) днів до дати їх проведення. Повідомлення про скликання Загальних зборів надсилається простим листом на адресу місцезнаходження (місця проживання) акціонера, зафіксовану у системі депозитарного обліку. У повідомленні про скликання Загальних зборів зазначаються відомості, передбачені чинним законодавством України.

8.7. Товариство не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення загальних зборів публікує в офіційному друкованому органі повідомлення про проведення загальних зборів. Крім того, Товариство додатково надсилає повідомлення про проведення загальних зборів та їх порядок денний фондовій біржі, на якій воно пройшло процедуру лістингу, а також не пізніше ніж за ЗО днів до дати проведення загальних зборів розміщує на власній веб-сторінці в мережі Інтернет повідомлення про проведення загальних зборів в обсягах, визначених чинним законодавством.

8.8. Перелік акціонерів, які мають право на участь у загальних зборах, складається станом на 24 годину за три робочі дні до дня проведення таких зборів у порядку встановленому законодавством про депозитарну систему України.

8.9. Акціонери (їх представники), які беруть участь у Загальних зборах, реєструються у визначений в повідомленні про проведення Загальних зборів час. Реєстрація акціонерів (їх представників) проводиться Реєстраційною комісією, призначеною Наглядовою радою, а в разі скликання позачергових загальних зборів на вимогу акціонерів (за умови, що протягом встановленого законодавством строку Наглядова рада не прийняла рішення про скликання позачергових Загальних зборів на вимогу акціонерів), функції Реєстраційної комісії покладаються на таких акціонерів. Реєстрація здійснюється в день проведення Загальних зборів на підставі переліку акціонерів, які мають право брати участь у Загальних зборах, складеного в установленому законом порядку.

8.10. Від дати надіслання повідомлення про проведення загальних зборів до дати проведення загальних зборів Товариство повинно надати акціонерам можливість ознайомитися з документами, необхідними для прийняття рішень з питань порядку денного, за місцезнаходженням Товариства у робочі дні, робочий час та в доступному місці, а в день проведення загальних зборів - також у місці їх проведення.

8.11. Акціонер має право призначити свого представника для участі у загальних зборах. Посадові особи органів Товариства та їх афілійовані особи не можуть бути представниками інших акціонерів Товариства на загальних зборах. Акціонер має право призначити свого представника постійно або на певний строк та у будь-який час замінити свого представника, письмово повідомивши про це виконавчий орган Товариства.

8.12. Річні загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік. Позачергові Загальні збори скликаються Наглядовою Радою:

- з власної ініціативи;

- на вимогу Генерального директора в разі порушення провадження про визнання Товариства банкрутом або необхідності вчинення значного правочину;

- на вимогу Ревізійної комісії Товариства;

- на вимогу акціонерів (акціонера), які на день подання вимоги сукупно є власниками 10 (десяти) і більше відсотків акцій Товариства;

- в разі неплатоспроможності Товариства, а також, якщо цього вимагають інтереси Товариства в цілому;

- в інших випадках, встановлених законом.

8.13. Якщо Наглядова Рада не прийняла рішення про скликання позачергових Загальних зборів у встановлений строк, акціонери, які вимагають скликання зборів, мають право самі скликати Загальні збори із додержанням порядку їх скликання, встановленого цим Статутом.

8.14. Рішення про зміни до порядку денного Загальних зборів мають бути доведені до відома всіх акціонерів простим листом.

8.15. Загальні збори не вправі приймати рішення з питань, які не включені до порядку денного.

8.16. Загальні збори мають кворум за умови реєстрації для участі у них акціонерів, які сукупно є власниками не менш як 60 (шістдесяти) відсотків голосуючих акцій. Наявність кворуму визначається один раз на момент завершення реєстрації акціонерів (їх представників), які прибули для участі у Загальних зборах.

8.17. Більш як трьома чвертями голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у загальних зборах та е власниками голосуючих з відповідного питання акцій, приймаються рішення з наступних питань:

- внесення змін до Статуту Товариства;

- прийняття рішення про анулювання викуплених акцій;

- прийняття рішення про зміну типу Товариства;

- прийняття рішення про розміщення акцій;

- прийняття рішення про збільшення статутного капіталу Товариства;

- прийняття рішення про зменшення статутного капіталу Товариства;

- прийняття рішення про виділ та припинення Товариства (крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 84 Закону України "Про акціонерні товариства"), про ліквідацію Товариства, обрання ліквідаційної комісії, затвердження порядку та строків ліквідації, порядку розподілу між акціонерами майна, що залишається після задоволення вимог кредиторів, і затвердження ліквідаційного балансу.

8.18. З інших питань рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у Загальних зборах та є власниками голосуючих з цього питання акцій.

8.19. Обрання Загальними зборами акціонерів членів Наглядової ради та Ревізійної комісії Товариства здійснюється в порядку кумулятивного голосування. При обранні членів органу Товариства кумулятивним голосуванням голосування проводиться щодо всіх кандидатів одночасно. Обраними до складу органу управління Товариства шляхом кумулятивного голосування вважаються ті кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів акціонерів порівняно з іншими кандидатами.

8.20. Головує на Загальних зборах Голова Наглядової ради, член Наглядової ради чи інша особа, уповноважена Наглядовою радою (рішення про обрання конкретної особи, яка головуватиме на загальних зборах, приймається Наглядовою радою Товариства). Загальні збори обирають секретаря загальних зборів. Протоколи Загальних зборів Товариства складаються протягом 10 днів з моменту закриття Загальних зборів, підписуються головуючим і секретарем загальних зборів, після чого підшиваються, скріплюються печаткою Товариства та підписом Генеральний директора Товариства та передаються Генеральний директору для виконання і зберігання.

8.21. Голосування на Загальних зборах проводиться за принципом: одна акція - один голос, за винятком випадків кумулятивного голосування. Акціонер (його представник) має право голосувати виключно в межах сплачених ним акцій, право власності щодо яких підтверджене у встановленому чинним законодавством порядку. Кумулятивне голосування застосовується в наступних випадках:

- під час обрання членів Наглядової ради Товариства;

- під час обрання членів Ревізійної комісії Товариства.

8.22. Голосування з питань порядку денного Загальних зборів проводиться тільки з використанням бюлетенів для голосування. Для голосування з кожного питання порядку денного зборів використовується окремий бюлетень.

8.23. Рішення, прийняті Загальними зборами в межах їх компетенції, обов'язкові для виконання всіма акціонерами, як присутніми, так і відсутніми на Загальних зборах, а також всіма органами управління Товариства.

8.24. До виключної компетенції Загальних зборів належить:

- визначення основних напрямів діяльності Товариства;

- внесення змін до статуту;

- прийняття рішення про анулювання викуплених акцій;

- прийняття рішення про зміну типу Товариства;

- прийняття рішення про розміщення акцій;

- прийняття рішення про збільшення статутного капіталу Товариства;

- прийняття рішення про зменшення статутного капіталу Товариства;

- прийняття рішення про дроблення або консолідацію акцій;

-затвердження положень про загальні збори, наглядову раду, виконавчий орган та ревізійну комісію Товариства, а також внесення змін до них;

- прийняття рішення про відшкодування витрат акціонера (акціонерів) на проведення аудиторської перевірки діяльності Товариства, якщо така перевірка проводилась на вимогу акціонера (акціонерів);

- затвердження річного звіту Товариства;

- розподіл прибутку і збитків Товариства з урахуванням вимог, передбачених Законом України "Про акціонерні товариства";

- прийняття рішення про викуп Товариством розміщених ним акцій, крім випадків обов'язкового викупу акцій, визначених статтею 68 Закону України "Про акціонерні товариства";

- прийняття рішення про форму існування акцій;

- затвердження розміру річних дивідендів з урахуванням вимог, передбачених Законом України "Про акціонерні товариства";

- прийняття рішень з питань порядку проведення загальних зборів;

- утворення та ліквідація наглядової ради та інших органів Товариства, обрання та відкликання членів наглядової ради, затвердження умов цивільно-правових договорів, трудових договорів (контрактів), що укладатимуться з ними, встановлення розміру їх винагороди, обрання особи, яка уповноважується на підписання договорів (контрактів) з членами наглядової ради;

- прийняття рішення про припинення повноважень членів наглядової ради, за винятком випадків, встановлених Законом України "Про акціонерні товариства";

- обрання членів ревізійної комісії, прийняття рішення про дострокове припинення їх повноважень. Затвердження умов цивільно-правових договорів, трудових договорів (контрактів), що укладатимуться з головою і членами ревізійної комісії, встановлення розміру їх винагороди, обрання особи, яка уповноважується на підписання таких договорів (контрактів);

- затвердження висновків ревізійної комісії;

- обрання членів лічильної комісії, прийняття рішення про припинення їх повноважень;

- прийняття рішення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого правочину, перевищує 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства;

- прийняття рішення про виділ та припинення Товариства, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 84 Закону України "Про акціонерні товариства", про ліквідацію Товариства, обрання ліквідаційної комісії, затвердження порядку та строків ліквідації, порядку розподілу між акціонерами майна, що залишається після задоволення вимог кредиторів, і затвердження ліквідаційного балансу;

8.25.24. прийняття рішення за наслідками розгляду звіту наглядової ради, звіту виконавчого органу, звіту ревізійної комісії;

8.25.25. затвердження принципів (кодексу) корпоративного управління Товариства;

8.25.26. обрання комісії з припинення Товариства;

8.25.27. прийняття рішення про попереднє схвалення значних правочинів, які можуть вчинятися Товариством протягом не більш як одного року з дати прийняття такого рішення;

8.25.28. Повноваження з питань, що належать до виключної компетенції загальних зборів, не можуть бути передані іншим органам Товариства.

8.26. У ході загальних зборів може бути оголошено перерву до наступного дня. Рішення про оголошення перерви до наступного дня приймається простою більшістю голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у загальних зборах та є власниками акцій, голосуючими принаймні з одного питання, що розглядатиметься наступного дня. Повторна реєстрація акціонерів (їх представників) наступного дня не проводиться.

8.27. За результатами голосування складається протокол. Рішення загальних зборів вважається прийнятим з моменту складення протоколу про підсумки голосування.

9. НАГЛЯДОВА РАДА

9.1.  Наглядова рада є органом Товариства, який здійснює захист прав акціонерів Товариства в період між проведенням Загальних зборів, і в межах компетенції, визначеної законодавством та цим Статутом, контролює та регулює діяльність виконавчого органу.

9.2. Наглядова рада підзвітна Загальним зборам, рішення яких є для неї обов'язковими, подає на затвердження Загальних зборів щорічний звіт про свою діяльність, загальний стан Товариства та вжиті нею заходи, спрямовані на досягнення мети Товариства.

9.3. Наглядова рада здійснює свою діяльність з дотриманням законодавства України, вимог цього Статуту та внутрішніх документів Товариства.

9.4. Члени Наглядової ради обираються з числа фізичних осіб, які мають повну цивільну дієздатність, та/або з числа юридичних осіб - акціонерів. Наглядова рада обирається та відкликається Загальними зборами. Члени Наглядової ради обираються шляхом кумулятивного голосування у кількості трьох осіб строком на 3 роки. Члени Наглядової ради вважаються обраними, а Наглядова рада вважається сформованою виключно за умови обрання повного складу Наглядової ради шляхом кумулятивного голосування.

9.5. Якщо за результатами голосування Наглядова рада Загальними зборами у повному складі не обрана, протягом 60 днів з дати проведення таких зборів скликаються позачергові Загальні збори, до порядку денного яких вноситься питання про обрання Наглядової ради. У такому разі повноваження членів діючої Наглядової ради продовжуються до дати схвалення Загальними зборами рішення про обрання складу Наглядової ради,

9.6. Повноваження члена Наглядової ради дійсні з моменту його обрання Загальними зборами акціонерів. З моменту обрання повного складу Наглядової ради повноваження попереднього складу Ради припиняються, а попередній склад Наглядової ради вважається відкликаним. В цьому випадку окреме голосування з питання припинення повноважень попереднього складу наглядової ради і окреме рішення Загальних зборів не вимагаються.

Обрані члени Наглядової ради виконують свої обов'язки до закінчення строку повноважень Наглядової ради та/або доки не набуде повноважень новообраний склад Наглядової ради, за виключенням випадків дострокового припинення повноважень Наглядової ради чи окремих її членів.

9.7. 3 членами Наглядової ради укладаються цивільно-правові чи трудові договори (контракти), що визначають, зокрема, порядок роботи та відповідальність кожного члена Наглядової ради, порядок виплати винагороди голові та членам Наглядової ради розмір їх винагороди. Від імені Товариства такий договір (контракт) підписується уповноваженою загальними зборами особою на умовах, затверджених рішенням загальних зборів. За рішенням загальних зборів цивільно-правовий договір може бути оплатним або безоплатним. Дія договору з членом Наглядової ради припиняється у разі припинення його повноважень.

9.8. Повноваження членів Наглядової ради припиняються в разі прийняття рішення про припинення їх повноважень, обрання нового складу ради та в інших випадках, визначених чинним законодавством, цим Статутом та договором, укладеним Товариством з членом Ради.

9.9. Якщо кількість членів Наглядової ради становить менше половини її кількісного складу, Товариство протягом трьох  місяців має скликати позачергові загальні збори для обрання всього складу Наглядової ради.

9.10. Голова наглядової ради Товариства обирається на першому засіданні Ради членами Наглядової ради з їх числа простою більшістю голосів від кількісного складу Наглядової ради. Наглядова рада має право в будь-який час переобрати голову Наглядової ради.

9.11. Голова Наглядової ради організовує її роботу, скликає засідання наглядової ради та головує на них, має право відкривати Загальні збори, а також виконує інші повноваження, надані йому Загальними зборами акціонерів. У разі відсутності або неможливості виконання головою Наглядової ради своїх повноважень його повноваження здійснює один із членів Наглядової ради за її рішенням.

9.12. Наглядова рада приймає рішення в межах своєї компетенції на засіданнях. Засідання Наглядової ради проводяться не рідше одного разу на квартал.

9.13. Засідання Наглядової ради скликаються за ініціативою голови Наглядової ради або на вимогу члена Наглядової ради. Крім того, засідання Наглядової ради також скликаються на письмову вимогу ревізійної комісії або голови Ревізійної комісії, Генерального директора, акціонерів, які в сукупності володіють більш ніж 10 відсотками голосів. При цьому письмова вимога, що подається ініціатором позачергового засідання Наглядової ради, повинна містити перелік питань, які мають бути розглянуті Наглядовою радою на засіданні. Про наступне засідання Наглядової ради її членів має бути повідомлено особисто або будь-яким засобом зв'язку (телефон, факс, електронна пошта і т.п.) не пізніше як за 3 робочі дні до дати засідання, крім випадків, коли дату проведення і порядок денний наступного засідання було визначено на попередньому засіданні. Повідомлення має містити відомості про дату, час і місце проведення засідання, а також порядок денний засідання. Не пізніше як за один робочий день до дати проведення засідання будь-який член Наглядової ради може запропонувати доповнення до порядку денного засідання. Позачергове засідання Наглядової ради має бути скликано не пізніше 10 днів з дня надходження вимоги про скликання від вказаних вище осіб.

9.15. Засідання Наглядової ради є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини її складу. На вимогу Наглядової ради в її засіданнях бере участь Генеральний директор Товариства.

9.16. Рішення Наглядової ради приймається простою більшістю голосів членів Наглядової ради, які беруть участь у засіданні та мають право голосу. На засіданні Наглядової ради кожний член Наглядової ради має один голос. У разі рівного розподілу голосів членів Наглядової ради під час прийняття рішень право вирішального голосу має голова Наглядової ради.

КОМПЕТЕНЦІЯ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

9.17. До компетенції Наглядової ради належить вирішення питань, передбачених чинним законодавством, цим Статутом, а також переданих на вирішення Наглядової ради Загальними зборами.

9.18. Питання, що належать до виключної компетенції Наглядової ради, не можуть вирішуватися іншими органами Товариства, крім загальних зборів, за винятком випадків, встановлених Законом України "Про акціонерні Товариства".

До виключної компетенції Наглядової ради належить:

9.18.1. затвердження в межах своєї компетенції положень, якими регулюються питання, пов'язані з діяльністю Товариства;

9.18.2. затвердження інших внутрішніх документів Товариства, крім тих, що визначені в п.8.25 цього Статуту;

9.18.3. підготовка порядку денного Загальних зборів, прийняття рішення про дату їх проведення та про включення пропозицій до порядку денного, крім скликання акціонерами позачергових загальних зборів;

9.18.4. прийняття рішення про проведення чергових або позачергових Загальних зборів відповідно до Статуту Товариства та у випадках, встановлених Законом України "Про акціонерні Товариства";

9.18.5. прийняття рішення про продаж раніше викуплених Товариством акцій;

9.18.6. прийняття рішення про розміщення Товариством інших цінних паперів, крім акцій;

9.18.7. прийняття рішення про викуп розміщених Товариством інших, крім акцій, цінних паперів;

9.18.8. затвердження ринкової вартості майна у випадках, передбачених Законом України "Про акціонерні Товариства";

9.18.9. обрання та припинення повноважень Генеральний директора;

9.18.10. затвердження умов контракту, який укладатиметься з Генеральний директором, встановлення розміру його винагороди. Надання повноважень на підписання такого контракту;

9.18.11. прийняття рішення про відсторонення Генеральний директора від здійснення повноважень та обрання особи, яка тимчасово виконуватиме повноваження Генеральний директора;

9.18.12. обрання та припинення повноважень голови і членів інших органів Товариства;

9.18.13. обрання реєстраційної комісії, за винятком випадків, встановлених Законом України "Про акціонерні товариства";

9.18.14. обрання аудитора Товариства та визначення умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг.

9.18.15. визначення дати складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, порядку та строків виплати дивідендів у межах граничного строку, визначеного чинним законодавством;

9.18.16. визначення дати складення переліку акціонерів, які мають бути повідомлені про проведення Загальних зборів та мають право на участь у Загальних зборах відповідно до чинного законодавства;

9.18.17. вирішення питань про участь Товариства у промислово-фінансових групах та інших об'єднаннях, про заснування інших юридичних осіб;

9.18.18. вирішення питань, передбачених розділом XVI Закону України "Про акціонерні товариства", в разі злиття, приєднання, поділу, виділу або перетворення Товариства;

9.18.19. прийняття рішення про вчинення значних правочинів, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить від 10 до 25відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства;

9.18.20. визначення ймовірності визнання Товариства неплатоспроможним внаслідок прийняття ним на себе зобов'язань або їх виконання, у тому числі внаслідок виплати дивідендів або викупу акцій;

9.18.21. прийняття рішення про обрання оцінювача майна Товариства та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг;

9.18.22. прийняття рішення про обрання (заміну) реєстратора власників іменних цінних паперів Товариства або депозитарія цінних паперів та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг;

9.18.23. надсилання пропозицій акціонерам про придбання належних їм простих акцій особою (особами, що діють спільно), яка придбала контрольний пакет акцій відповідно до статті 65 Закону України "Про акціонерні товариства", що регулює порядок придбання акцій Товариства за наслідками придбання контрольного пакета акцій;

9.18.24. прийняття рішення про обрання конкретної особи, яка головуватиме на загальних зборах;

9.18.25. затвердження ринкової вартості акцій при розміщенні або продажу раніше викуплених акцій;

9.18.26. вирішення інших питань, що належать до виключної компетенції Наглядової ради згідно із Статутом Товариства.

9.19 Члени Наглядової ради мають права, визначені законодавством, цим Статутом, рішеннями Загальних зборів акціонерів зокрема:

9.19.1. отримувати будь-яку інформацію про діяльність Товариства, знайомитися з документами Товариства, отримувати їх копії, а посадові особи органів Товариства забезпечують членам Наглядової ради доступ до інформації на її запит;

9.19.2. вимагати скликання засідання Наглядової ради Товариства.

9.20. Наглядова рада за пропозицією Голови Наглядової ради у встановленому порядку має право обрати корпоративного секретаря. Корпоративний секретар є особою, яка відповідає за взаємодію Товариства з акціонерами та/або інвесторами.

9.21. Члени Наглядової ради зобов'язані належним чином виконувати свої обов'язки, що випливають із статусу члена Наглядової ради, зокрема:

9.21.1. діяти в інтересах Товариства;

9.21.2. керуватися у своїй діяльності чинним законодавством України, Статутом Товариства, іншими внутрішніми документами Товариства;

9.21.3. виконувати рішення, прийняті Загальними зборами та Наглядовою радою Товариства;

9.21.4. дотримуватися встановлених законодавством правил та процедур щодо укладання правочинів, у вчиненні яких є заінтересованість (конфлікт інтересів);

9.21.5. дотримуватися всіх встановлених у законодавством та внутрішніми положеннями Товариства правил, пов'язаних із режимом обігу, безпеки та збереження інформації з обмеженим доступом.

9.22. Члени Наглядової ради у випадку порушення, невиконання або неналежного виконання ними своїх обов'язків, а також у випадку незаконного розголошення відомостей, що стали відомі їм як посадовим особам Товариства, несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

10. ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН (ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР)

10.1. Одноосібним виконавчим органом Товариства, який здійснює керівництво його поточною діяльністю, є Генеральний директор.

10.2. У своїй діяльності Генеральний директор підзвітний загальним зборам та Наглядовій раді, організовує виконання їх рішень. Генеральний директор діє від імені Товариства у межах, встановлених Статутом Товариства і законом.

10.3. Генеральний директор вирішує всі питання діяльності Товариства, пов'язані з керівництвом поточною діяльністю Товариства, крім питань, що належать до виключної компетенції Загальних зборів та Наглядової ради.

10.4. Генеральний директор обирається Наглядовою радою. Строк, на який обирається Генеральний директор, визначається Наглядовою радою. Рішення про обрання Генерального директора одночасно є рішенням про відкликання особи, яка здійснювала повноваження одноосібного виконавчого органу до цього часу.

10.5. Підстави припинення повноважень Генерального директора встановлюються законом, цим Статутом, а також укладеним з ним контрактом. Зокрема, повноваження Генеральний директора припиняються достроково у разі:

- подання до Наглядової ради заяви про складання повноважень;

- його смерті, визнання його судом недієздатним, обмежено дієздатним, безвісно відсутнім;

- в разі набрання законної сили вироком чи рішенням суду, яким його засуджено до покарання, що виключає можливість виконання ним своїх обов'язків;

- відкликання його за рішенням Наглядової ради;

- визнання Загальними зборами або Наглядовою радою роботи Генеральний директора незадовільною;

- настання інших обставин, передбачених чинним законодавством, договором (контрактом), укладеним між Товариством та Генеральним директором.

10.6. Генеральний директор Товариства вправі без довіреності діяти від імені Товариства, в тому числі представляти його інтереси, вчиняти правочини від імені Товариства, відкривати рахунки в установах банків та проводити операції по них (в межах, встановлених законодавством, цим Статутом та рішеннями органів управління Товариства), підписувати всі необхідні для цього документи видавати накази та давати розпорядження, обов'язкові для виконання всіма працівниками Товариства.

10.7. До компетенції Генеральний директора, зокрема, належать:

10.7.1. розпорядження коштами і майном Товариства у межах, що визначені цим Статутом, рішеннями Загальних зборів та Наглядової ради та віднесені до його компетенції;

10.7.2. прийняття рішення про вчинення правочинів (укладення договорів), що вчиняються (укладаються) Товариством, окрім правочинів (договорів), вчинення (укладення) яких потребує відповідного рішення Загальних зборів або Наглядової ради;

10.7.3. укладання і підписання від імені Товариства договорів, доручень, інших документів в межах його компетенції та відповідно до положень цього Статуту;

10.7.4. розробка проектів річного бюджету, програм фінансово-господарської діяльності Товариства;

10.7.5. розробка та затвердження поточних фінансово-господарських планів і оперативних завдань Товариства та забезпечення їх реалізації;

10.7.6. складання та подання Наглядовій раді квартальних та річних звітів Товариства до їх оприлюднення та/або подання на розгляд Загальних зборів;

10.7.7. розробка штатного розкладу та затвердження правил внутрішнього трудового розпорядку, посадових інструкцій працівників Товариства, вчинення інших необхідних дій, пов'язаних із забезпеченням функціонування Товариства як юридичної особи та суб'єкта господарювання;

10.7.8. розгляд заяв працівників про прийом на роботу, переведення, переміщення, звільнення працівників, прийняття рішення про притягнення працівників до матеріальної відповідальності;

10.7.9. здійснення найму та звільнення працівників Товариства, вжиття до них заходів заохочення та накладання стягнень;

10.7.10. встановлення умов оплати праці та матеріального стимулювання працівників Товариства, посадових осіб філій та представництв Товариства;

10.7.11. прийняття рішень про відбуття у відрядження чи відпустки, направлення працівників у відрядження, надання працівникам відпусток, встановлення обмежень щодо граничних витрат на відрядження;

10.7.12. призначення на посаду та звільнення керівників філій та представництв Товариства, а також їх заступників;

10.7.13. визначення від імені Товариства умов колективного договору та укладення і виконання колективного договору;

10.7.14. забезпечення проведення аудиторських перевірок діяльності Товариства у випадках, визначених законодавством та цим Статутом;

10.7.15. встановлення за погодженням з Наглядовою радою змісту та обсягу конфіденційної інформації та комерційної таємниці Товариства, встановлення порядку їх захисту;

10.7.16. надання зацікавленим особам (в тому числі незалежному аудитору) інформації та документів, що стосуються діяльності Товариства, з урахуванням вимог, встановлених чинним законодавством;

10.7.17. затвердження внутрішніх документів чи прийняття окремих рішень з питань діяльності Товариства, крім тих, які згідно з чинним законодавством або цим Статутом мають бути затверджені іншими органами Товариства;

10.7.18. організація ведення бухгалтерського обліку і звітності Товариства;

10.7.19. вирішення будь-яких інших питань поточної діяльності Товариства, крім тих, які чинним законодавством або цим Статутом віднесено до компетенції інших органів Товариства.

10.8. Генеральний директор Товариства має право:

- отримувати повну, достовірну та своєчасну інформацію про Товариство, необхідну для виконання своїх функцій;

- в межах визначених повноважень вирішувати питання поточної діяльності Товариства;

- вимагати скликання позачергового засідання наглядової ради Товариства;

- має інші права, передбачені чинним законодавством, рішеннями відповідних органів Товариства та цим Статутом.

10.9. Генеральний директор Товариства зобов'язаний:

- діяти в інтересах Товариства добросовісно, розумно та не перевищувати своїх повноважень;

- керуватися у своїй діяльності чинним законодавством України, цим Статутом та іншими внутрішніми документами Товариства;

- виконувати рішення, прийняті Загальними зборами та Наглядовою радою Товариства;

- брати участь у засіданнях Наглядової ради на її вимогу;

- дотримуватися встановлених у Товаристві правил та процедур щодо укладання правочинів, у вчиненні яких є заінтересованість (конфлікт інтересів);

- своєчасно надавати Наглядовій раді, Ревізійній комісії, іншим особам, які мають на це право, повну і точну інформацію про діяльність та фінансовий стан Товариства;

- нести інші обов'язки відповідно до чинного законодавства, рішень відповідних органів Товариства та цього Статуту.

10.10. У разі неможливості виконання Генеральним директором своїх повноважень, ці повноваження здійснюються призначеною ним особою, крім випадку, якщо Наглядова рада призначила іншу особу, яка виконує повноваження Генерального директора Товариства. При виконанні функцій Генерального директора така особа має право без довіреності здійснювати юридичні дії від імені Товариства в межах компетенції, визначеної п. 10.6, 10.7, 10.8 даного Статуту. Інші особи можуть діяти від імені Товариства у порядку представництва, передбаченого Цивільним кодексом України.

10.11. Генеральний директор Товариства несе персональну відповідальність за виконання рішень Загальних зборів та Наглядової ради, якщо вони не суперечать чинному законодавству та Статуту Товариства.

10.12. Генеральний директор на підставі чинного законодавства, даного Статуту, керуючись рішеннями загальних зборів та Наглядової Ради, самостійно приймає рішення з питань, що належать до його компетенції, оформлюючи їх наказами і розпорядженнями, які є обов'язковими для виконання всіма працівниками Товариства.

11. РЕВІЗІЙНА КОМІСІЯ

11.1. Ревізійна комісія є органом Товариства, який здійснює перевірку фінансово-господарської діяльності Товариства.

11.2. Ревізійна комісія здійснює контроль шляхом проведення перевірок і доповідає про результати проведених нею перевірок Загальним зборам, а в період між Загальними зборами - Наглядовій раді Товариства.

11.3. Ревізійна комісія обираються Загальними зборами акціонерів у складі трьох осіб строком на три роки. Члени Ревізійної комісії обираються шляхом кумулятивного голосування з числа фізичних осіб, які мають повну цивільну дієздатність, та/або з числа юридичних осіб - акціонерів.Голова Ревізійної комісії обирається на Загальних зборах, обраним на посаду голови Ревізійної комісії є той член Ревізійної комісії, який набрав найбільшу кількість голосів серед інших кандидатів під час обрання Ревізійної комісії. Дострокове припинення повноважень, переобрання голови і членів Ревізійної комісії здійснюється Загальними зборами.

11.4. Ревізійна комісія вирішує питання, пов'язані з проведенням перевірок та організацією роботи на своїх засіданнях. Засідання Ревізійної комісії проводяться по мірі необхідності, але не рідше одного разу на півроку, а також перед початком проведення перевірки та по закінченні проведення перевірки. Дата проведення засідання та порядок денний повідомляються членам Ревізійної комісії не пізніше як за 3 робочі дні до дати засідання особисто або будь-якими засобами зв'язку (телефон, факс і т.п.), крім випадків, коли дату проведення наступного засідання було визначено на попередньому засіданні. Член Ревізійної комісії повинен особисто виконувати свої обов'язки. Він не може передавати свої повноваження іншому члену Ревізійної комісії або третім особам. Ревізійна комісія на своїх засіданнях розглядає та вирішує питання щодо затвердження висновків по проведених перевірках, матеріалів, що дають підстави для проведення перевірок, а також інші питання, що пов'язані з виконанням функцій Ревізійної комісії. Ревізійна комісія правомочна приймати рішення, якщо в їі засіданні беруть участь більше половини її членів. Рішення Ревізійної комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини її членів від загальної кількості членів Ревізійної комісії, які беруть участь в засіданні. Під час голосування кожний член Ревізійної комісії має один голос. У випадку розподілу голосів порівну голос голови Ревізійної комісії є вирішальним. Протокол засідання Ревізійної комісії Товариства підписують всі члени Ревізійної комісії, які брали участь у засіданні Ревізійної комісії. Члени Ревізійної комісії, не згодні з рішенням Ревізійної комісії, мають право висловити окрему думку, яка вноситься до Протоколу, та доводиться до відома Наглядової ради та Загальних зборів.

11.5. Права і обов'язки членів Ревізійної комісії визначаються чинним законодавством, цим Статутом, іншими внутрішніми документами Товариства, а також договором, що укладається з кожним членом Ревізійної комісії, який від імені Товариства підписує особа, уповноважена на це Загальними зборами.

 

12. ПОСАДОВІ ОСОБИ ОРГАНІВ ТОВАРИСТВА

12.1. Посадовими особами органів Товариства є фізичні особи - Голова та члени Наглядової ради, Генеральний директор, голова та члени Ревізійної комісії, а також корпоративний секретар Товариства - у визначених законодавством випадках.

12.2. Посадові особи органів Товариства повинні добросовісно та розумно діяти в найкращих інтересах Товариства.

12.3. Посадові особи органів Товариства не мають права розголошувати комерційну таємницю та конфіденційну інформацію про діяльність Товариства, крім випадків, передбачених законом.

13. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ

Внесення змін до Статуту Товариства є виключною компетенцією вищого органу Товариства. Рішення загальних зборів акціонерів з питань внесення змін до Статуту Товариства приймається більш як трьома чвертями голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у загальних зборах та є власниками голосуючих з даного питання акцій.

Зміни, внесені в Статут Товариства, підлягають державній реєстрації за тими ж правилами, що встановлені для державної реєстрації Товариства.

14. ВИДІЛ ТА ПРИПИНЕННЯ ТОВАРИСТВА

14.1. Товариство припиняється в результаті передання всього майна, прав та обов'язків іншим підприємницьким товариствам -правонаступникам (шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

14.2. Добровільне припинення Товариства здійснюється за рішенням Загальних зборів в порядку, передбаченому даним статутом, з дотриманням вимог, встановлених Цивільним кодексом України та іншими актами законодавства. Інші підстави та порядок припинення Товариства визначаються законодавством.

Рішення про ліквідацію Товариства, обрання ліквідаційної комісії, затвердження порядку ліквідації, а також порядку розподілу між акціонерами майна, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, вирішують Загальні збори, якщо інше не передбачено законом.  З моменту обрання ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження наглядової ради та виконавчого органу товариства. Ліквідаційний баланс, складений ліквідаційною комісією, підлягає затвердженню загальними зборами. У разі ліквідації Товариства вимоги його кредиторів та акціонерів задовольняються у черговості, визначеній чинним законодавством України.

14.3 Ліквідація Товариства вважається завершеною, а Товариство таким, що припинилося, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення товариства в результаті його ліквідації.

15. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

15.1 У всьому, що не врегульовано цим Статутом, Товариство керується законодавством України.  

15.2  У випадку, якщо окремі положення цього Статуту втратять силу внаслідок змін законодавства, або будуть визнані недійсними у встановленому порядку, це не спричинить припинення дії інших його положень і Статуту Товариства в цілому. 

 

Генеральний директор ПАТ «КРАПТ»                                                С.Васьківський

Последние новости

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Термос KRAPT ТВН-12, KRAPT ТН-…

Термос KRAPT ТВН-12, KRAPT ТН-36

Термос KRAPT ТН-36  Термос KRAPT ТВН-12  Термос може бути виконаний в різних варіантах  з обємом 12 та 36 літрів (вказується в...

Подробнее

Совмещенный механический дыхат…

Совмещенный механический дыхательный клапан СМДК-50

Совмещенный механический дыхательный клапан СМДК-50 купить у производителя КРАПТ

Подробнее

Термос полевой, термос армейск…

Термос полевой, термос армейский купить у производителя KRAPT

Термос пищевой KRAPT- производство термосов различного объема. Термос для еды, термоса полевые, термоса туристические, термоса ...

Подробнее

Емкость для аммиака

Емкость для аммиака

Емкость для аммиака купить у производителя КРАПТ  

Подробнее

Контейнерная авто заправочная …

Контейнерная авто заправочная станция КАЗС 30 куб.м

Топливо- заправочный пункт контейнерного типа объем резервуара для нефтепродуктов 30 куб.м. топливо- заправочная колонка ведомстве...

Подробнее

Производственно-технические услуги

  • 1
  • 2
Prev Next
Ремонт козловых кранов

Ремонт козловых кранов

Ремонт, монтаж, демонтаж, поставка, сервисное обслуживание, обследование, диагностика, покраска, поставка: кран балок, кранов мо...

Ремонт промышленных насосов

Ремонт промышленных насосов

Наши специалисты дадут новую жизнь для вашего насоса и предоставят полный комплекс услуг. Предлагаем следующие виды услуг: 1.Вво...

Ремонт электродвигателей

Ремонт электродвигателей

Электродвигатель — важный элемент производства любого товара вне зависимости от назначения. Двигатель — надежная составная прои...

Грузовые перевозки

Грузовые перевозки

              Грузовые перевозки, в т.ч. негабаритного груза. Вы ищете ответственного и проверенного временем подрядчика, а Ваш...

Услуги автокрана

Услуги автокрана

Услуги автокраном являются одним из самых восстребованных в ряду услуг строительной техники.     Поднятие груза на высоту, пере...

Нестандартное оборудование

Нестандартное оборудование

Мы рады предложить вам услуги по разработке устройств и механизмов, а также изготовлению и разработке нестандартного оборудования....