Аудиторський висновок

Текст аудиторського висновку ( звіту )

 

1

Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. аудитора - фізичної особи - підприємця)

Приватне підприємство "Аудиторська фірма "Екаунт"

2

Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи)

31133478

3

Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора

10008, Україна, м. Житомир, Новий Бульвар, буд.9, оф.1

4

Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України

2429

26.01.2001

5

Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів

д/н

д/н

д/н

д/н

д/н

6

Номер та дата видачі свідоцтва про відповідність системи контролю якості, виданого Аудиторською палатою України

264/4

31.01.2013

7

Звітний період, за який проведено аудит фінансової звітності

01.01.2017 - 31.12.2017

8

Думка аудитора (01 - безумовно позитивна; 02 - із застереженням; 03 - негативна; 04 - відмова від висловлення думки)

02

9

Пояснювальний параграф (у разі наявності)

Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту ("МСА"). Нашу відповідальність згідно з цими стандартами викладено в розділі "Відповідальність аудитора за аудит фінансової звітності" нашого звіту. Ми є незалежними по відношенню до " Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка"" згідно з етичними вимогами, відповідно до вимог Закону України "Про аудиторську діяльність" та викладеними в частинах А та Б Кодексу етики для бухгалтерів Ради з Міжнародних стандартів етики для бухгалтерів (Кодекс РМСЕБ),  застосовними до нашого аудиту фінансової звітності, а також виконали інші обов'язки з етики відповідно до цих вимог такими як: чесність, об'єктивність, професійна компетентність і належна ретельність, конфіденційність, професійна поведінка. Ми вважаємо, що отримані нами аудиторські докази є достатніми і прийнятними для використання їх як основи для нашої думки із застереженням.

10

Номер та дата договору на проведення аудиту

49/1

29.12.2017

11

Дата початку та дата закінчення аудиту

29.12.2017 - 16.02.2018

12

Дата аудиторського висновку (звіту)

16.02.2018

13

Розмір винагороди за проведення річного аудиту, грн

8800.00

14

Текст аудиторського висновку (звіту) :

     49/1                                          " 16лютого "   2018 р.

 

 

ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА

 

ЩОДО ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ

Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка"

ЗА 2017 рік

 

 

 

 

м. Житомир

2018 рік

 

 

Акціонерам та керівництву Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка" і може бути використаний для подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентом.

 

1. Звіт щодо фінансової звітності

Думка із застереженням

Ми провели аудит фінансової звітності  Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка" ,  що складається зі балансу ( звіту про фінансовий стан)  Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка" на  31.12.2017 року і звіту про фінансові результати (звіт про сукупний дохід), звіту про  власний капітал та звіту про рух грошових коштів за рік, що закінчився  зазначеною датою, та приміток до фінансової звітності, включаючи стислий виклад значущих облікових політик.

      На нашу думку , за винятком впливу питання, описаного в розділі "Основа для думки із застереженням" нашого звіту , фінансова звітність, що додається, надає правдиву та неупереджену інформацію про фінансовий  стан Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка" на 31 грудня 2017 року та її фінансові результати і грошові потоки за рік , що закінчився зазначеною датою ,  відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ).

 Основа для думки із застереженням

1)Незгода з управлінським персоналом стосовно прийнятності обраної облікової політики: ми не змогли отримати достатні та належні аудиторські докази, щодо  достовірності відображення балансової вартості основних засобів, оскільки облікові записи підприємства свідчать про те, що фінансова звітність не містить даних про результати переоцінки (визначення справедливої вартості) основних засобів   на початок звітного періоду (01.01.2017 р.) та на звітну дату (31.12.2017 р.). У фінансовій звітності на зазначені звітні дати основні засоби відображені за історичною вартістю за вирахуванням накопиченого зносу. Відповідно ми не мали змоги визначити , чи була потреба у коригуванні зазначених сум. На підставі отриманих аудиторських доказів для обґрунтування думки, ми дійшли висновку, що наявні викривлення є суттєвими, проте не являються всеохоплюючим для  фінансової звітності Підприємства.

2)Визнання і оцінка реальності дебіторської заборгованості, на думку аудиторів, в цілому відповідає МСБО 39 "Фінансові  інструменти: визнання та оцінка", за винятком не створення резерву сумнівних боргів;

3)Товариство не створює - резерв відпусток, який формується в кінці звітного року, виходячи із фонду оплати праці, розрахункового оцінюючого коефіцієнта згідно з МСБО 37 "Забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи".

4) Товариство не розкрило інформацію по пов'язаним особам.

          Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту ("МСА"). Нашу відповідальність згідно з цими стандартами викладено в розділі "Відповідальність аудитора за аудит фінансової звітності" нашого звіту. Ми є незалежними по відношенню до " Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка"" згідно з етичними вимогами, відповідно до вимог Закону України "Про аудиторську діяльність" та викладеними в частинах А та Б Кодексу етики для бухгалтерів Ради з Міжнародних стандартів етики для бухгалтерів (Кодекс РМСЕБ),  застосовними до нашого аудиту фінансової звітності, а також виконали інші обов'язки з етики відповідно до цих вимог такими як: чесність, об'єктивність, професійна компетентність і належна ретельність, конфіденційність, професійна поведінка. Ми вважаємо, що отримані нами аудиторські докази є достатніми і прийнятними для використання їх як основи для нашої думки із застереженням.          

 

    Безперервність діяльності

 Відповідно до МСА570 ( переглянутого ), не існує суттєвої невизначеності щодо подій або умов, що можуть поставити під  значний  сумнів здатність суб'єкта господарювання продовжувати  свою діяльність на безперервній основі.

               

              

   Ключові питання аудиту:

 

Ключові питання аудиту - це питання, які, на наше професійне судження, були значущими під час нашого аудиту фінансової звітності за поточний  період. Ці питання розглядались в контексті нашого аудиту фінансової звітності в цілому та  враховувались при формуванні думки щодо неї; при цьому ми не висловлюємо окремої думки щодо цих питань.

       

  II.  Інформація , що не є фінансовою звітністю та звітом аудитора щодо неї

 Відповідальність управлінського персоналу  та тих, кого наділено найвищими повноваженнями, за фінансову звітність

Управлінський персонал несе відповідальність за складання і достовірне подання цієї фінансової звітності відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності та такий внутрішній контроль, який управлінський персонал визнає потрібним для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень у наслідок шахрайства або помилки; виконання значних правочинів (10 і більше відсотків вартості активів) товариства за даними останньої річної фінансової звітності, стану корпоративного управління, у тому числі стану внутрішнього аудиту відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства"; наявність суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягає аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю; невідповідного використання управлінським персоналом припущення про безперервність діяльності товариства на основі проведеного фінансового аналізу діяльності емітента у відповідності з вимогами МСА  №200 "Загальні цілі незалежного аудитора та проведення аудиту відповідно до міжнародних стандартів аудиту".

Відповідальність управлінського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрішнього контролю стосовно підготовки та достовірного представлення фінансових звітів, які не містять суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки; вибір та застосування відповідних принципів бухгалтерського обліку, облікової політики, а також облікових оцінок, які відповідають обставинам.

Підготовка фінансової звітності вимагає від керівництва розрахунків та припущень, що впливають на суми активів та зобов'язань, відображених у фінансовій звітності, а також на суми доходів та витрат, що відображаються у фінансових звітах протягом звітного періоду.

При складанні фінансової звітності управлінський персонал несе відповідальність за оцінку здатності Компанії продовжувати свою діяльність на безперервній основі, розкриваючи, де це застосовано, питання, що стосуються безперервності діяльності, та використовуючи припущення про безперервність діяльності як основи для бухгалтерського обліку, окрім випадків, коли управлінський персонал або планує ліквідувати Компанію чи припинити діяльність, або не має інших реальних альтернатив цьому.

Ті, кого наділено найвищими повноваженнями, несуть відповідальність за нагляд за процесом фінансового звітування Компанії.

 Відповідальність аудитора за аудит фінансової звітності

Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо цієї фінансової звітності на основі результатів проведеного нами аудиту. Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту. Ці стандарти вимагають від нас дотримання відповідних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання обґрунтованої впевненості, що фінансова звітність не містить суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки, та випуск звіту аудитора, що містить нашу думку. Обґрунтована впевненість є високим рівнем впевненості, проте не гарантує, що аудит, проведений відповідно до МСА, завжди виявить суттєве викривлення, коли воно існує. Викривлення можуть бути результатом шахрайства або помилки; вони вважаються суттєвими, якщо окремо або в сукупності, як обґрунтовано очікується, вони можуть впливати на економічні рішення користувачів, що приймаються на основі цієї фінансової звітності.

Ми повідомляємо тим, кого наділено найвищими повноваженнями, інформацію про запланований обсяг і час проведення аудиту та суттєві аудиторські результати, виявлені під час аудиту, включаючи будь-які суттєві недоліки заходів внутрішнього контролю, виявлені нами під час аудиту.

У зв'язку з тим, що за умовами договору не було передбачено проведення заглибленого аналізу якості ведення податкового обліку, аудитори не виключають, що подальшою податковою перевіркою можуть бути виявлені викривлення.Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів щодо сум та їх розкриття у фінансовій звітності. Вибір процедур залежав від судження аудитора та включав оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглянув заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання суб'єктом господарювання фінансової звітності з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включав також оцінку відповідності використання облікової політики, прийнятності облікових оцінок, зроблених управлінським персоналом, та загального подання фінансової звітності.

Аудиторські докази, отримані Аудитором, є достатніми і прийнятними для формулювання підстави для висловлення модифікованої аудиторської думки.

Аудитор не несе відповідальності за достовірність фінансової звітності після дати підписання аудиторського висновку. Після цього підписання і до офіційного оприлюднення фінансової звітності підприємства, відповідальність за інформування про подальші події, які впливають на достовірність звітності, повністю лежить на керівництві акціонерного товариства.

III. Звіт щодо вимого інших законодавчих і нормативних актів.

Управлінський персонал несе відповідальність за іншу інформацію. Наша думка щодо фінансової звітності не поширюється на іншу інформацію та ми не робимо висновок з будь-яким рівнем впевненості щодо цієї іншої інформації.

У зв'язку з нашим аудитом фінансової звітності нашою відповідальністю є ознайомитися з іншою інформацією та при цьому розглянути, чи існує суттєва невідповідність між іншою інформацією та фінансовою звітністю або нашими знаннями, отриманими під час аудиту, або чи ця інша інформація виглядає такою, що містить суттєве викривлення. Якщо, на основі проведеної нами роботи, ми доходимо висновку, що існує суттєве викривлення цієї іншої інформації, ми зобов'язані повідомити про цей факт. Ми не виявили таких фактів, які б необхідно було  включити до звіту.

 

  1. Основні відомості про емітента

1.1. Повна назва: Публічне акціонерне товариство "Коростенська Райагропромтехніка".

        Скорочена назва:  ПАТ "Коростенська Райагропромтехніка".

1.2.  Код ЄДРПОУ: 05519267  .

1.3. Місцезнаходження: 11508, Житомирська область, Коростенський район, м. Коростень, вул. Чапаєва,3.

1.4. Відомості про державну реєстрацію: Підприємство зареєстроване Коростенською районною державною адміністрацією Житомирської області "17" січня 1996 року, № запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 12891080002000032.

1.5. Основні види діяльності:

-     Виробництво інших готових металевих виробів;

-     Виробництво інших машин і устаткування загального призначення;

-     Виробництво машин і устаткування для сільського та лісового господарства;

-     Виробництво інших металевих баків, резервуарів і контейнерів;

-     Вантажний автомобільний транспорт.

 

 2. Управлінський персонал несе відповідальність за іншу інформацію. Наша думка щодо фінансової звітності не поширюється на іншу інформацію та ми не робимо висновок з будь-яким рівнем впевненості щодо цієї іншої інформації.

У зв'язку з нашим аудитом фінансової звітності нашою відповідальністю є ознайомитися з іншою інформацією та при цьому розглянути, чи існує суттєва невідповідність між іншою інформацією та фінансовою звітністю або нашими знаннями, отриманими під час аудиту, або чи ця інша інформація виглядає такою, що містить суттєве викривлення. Якщо, на основі проведеної нами роботи, ми доходимо висновку, що існує суттєве викривлення цієї іншої інформації, ми зобов'язані повідомити про цей факт. Ми не виявили таких фактів, які б необхідно було  включити до звіту.

2. Відповідність вартості чистих активів вимогам чинного законодавства

Розрахунок вартості чистих активів Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка" проводиться аудитом на підставі Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 485 від 17.11.2004 р. "Про схвалення Методичних рекомендацій щодо визначення вартості чистих активів акціонерних товариств".

Під вартістю чистих активів акціонерного товариства розуміється величина, яка визначається шляхом вирахуванням із суми активів, прийнятих до розрахунку, суми його зобов'язань, прийнятих до розрахунку.

Розрахункова вартість чистих активів на кінець звітного періоду становить  2895 тис. грн.              

Аудитом встановлено, що по закінченню звітного 2017 фінансового року вартість чистих активів акціонерного товариства (активи товариства за мінусом його зобов'язань) виявляється не меншою від статутного капіталу, що є дуже важливим згідно з вимогами п. 3 ст. 155 Цивільного Кодексу України за змінами та доповненнями.

 

3. Виконання значних правочинів

Аудитор виконав процедури на відповідність законодавству у частині вимог до законодавству.

Згідно статті 70,  Закону України "Про акціонерні товариства" № 514-VІ від 17.09.2008 р. із змінами та доповненнями значним право чином є рішення  про  вчинення  значного  правочину,  якщо ринкова вартість майна або послуг,  що є його предметом,  становить від 10 до  25  відсотків  вартості  активів  за  даними  останньої річної фінансової   звітності   акціонерного   товариства,  яке  приймається наглядовою радою , або загальними зборами.

На підставі наданих до аудиторської перевірки документів щодо виконання значних право чинів ми можемо зробити висновок, що протягом 2017 року Товариство не укладало жодного значного правочину та станом на 31.12.2017 року товариство не має невиконаних значних правочинів.

   4. Ідентифікація та оцінка ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства

Керуючись принципом професійного скептицизму та відповідно до МСА 240 "Відповідальність аудитора, що стосується шахрайства, при аудиті фінансової звітності",  ми провели процедури необхідні для отримання інформації, яка використовується під час ідентифікації ризиків суттєвого викривлення внаслідок шахрайства.

Під час виконання процедур оцінки ризиків і пов'язаної з ними діяльності для отримання розуміння суб'єкта господарювання та його середовища, включаючи його внутрішній контроль, як цього вимагає МСА 315 (переглянутий) "Ідентифікація та оцінка ризиків суттєвих викривлень через розуміння суб'єкта господарювання і його середовища", аудитор виконав процедури необхідні для отримання інформації, яка використовуватиметься під час ідентифікації ризиків суттєвого викривлення внаслідок шахрайства. Аудитором були подані запити до управлінського персоналу та інших працівників суб'єкта господарювання, які на думку аудитора, можуть мати інформацію, яка, ймовірно, може допомогти при ідентифікації ризиків суттєвого викривлення в наслідок шахрайства або помилки. Аудитором були проведені аналітичні процедури. Аудитором були виконані спостереження та перевірка. Аудитор отримав розуміння, зовнішніх чинників, діяльності суб'єкта господарювання, структуру його власності та корпоративного управління, структуру та спосіб фінансування, облікову політику, цілі та стратегії і пов'язані з ними бізнес-ризики, оцінки та огляди фінансових результатів.

На нашу думку, ми отримали достатню впевненість в тому , що фінансові звіти Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка" в цілому не містять суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилок.

 

5 Розкриття інформації про формування статутного капіталу товариства, сплати акціонерами товариства статутного фонду (капіталу); забезпечення випуску цінних паперів відповідно до законодавства України

Публічне акціонерне товариство "Коростенська "Райагропромтехніка" засноване відповідно до рішення  Регіонального відділення фонду державного майна України в Житомирській області від 28 грудня 1995 року, №548 шляхом перетворення  державного підприємства "Райагропромтехніка" у відкрите акціонерне товариство згідно з Декретом Міністрів України від 17 травня 1993 року № 51-93 "Про особливості  приватизації майна в агропромисловому комплексі"

 

Статутний капітал Товариства на дату балансу (31.12.2015 р.) становить 584809,25 грн. і поділений на  2339237 шт. простих іменних акцій номінальною вартістю 0,25 грн. кожна.

Свідоцтво про реєстрацію випуску акцій в бездокументарній формі видано Житомирським територіальними управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №54/06/1/11, дата видачі 05.07.2011 року.

Депозитарій , який обслуговує випуск акцій - Публічне акціонерне товариство " Національний депозитарій України", код за ЄДРПОУ 30370711.

Депозитарна установа , у якій емітент відкрив рахунки в цінних паперах власникам акцій - ТОВ "Зберігач-Капітал", код за ЄДРПОУ 36859362.   .

Статут Публічного акціонерного товариства "Коростенська  Райагропромтехніка"  затверджено загальними зборами ПАТ "Коростенська Райагропромтехніка" протокол №1 від 27 грудня 2011 року, державну реєстрацію змін проведено 23.03.12р.

Розмір статутного фонду на дату балансу (31.12.2017 р.): 

-     заявлений: 584809,25 грн.

-     сплачений: 584809,25 грн., що відповідає Статуту Товариства.

 

6  Наявність подій, які потребують коригування  фінансової звітності чи розкриття інформації після дати підписання балансу

За період з 01.01.2018 р. по дату складання даного висновку не відбулося подій, які б істотно вплинули на фінансову звітність підприємства.

7. Думка аудитора щодо суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягає аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

)

7.1. Відповідність стану корпоративного управління, у тому числі стану внутрішнього аудиту вимогам законодавства

Формування складу органів управління Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка" здійснюється відповідно до Статуту Товариства.

Протягом 2017 року в Товаристві функціонували наступні органи управління:

                  Загальні збори акціонерів;

      Наглядова рада;

      Виконавчий орган -Генеральний директор;

      Орган контролю - Ревізійна комісія.

 

Кількісний склад сформованих органів управління  та їх функціонування відповідає вимогам Статуту Товариства.

Щорічні загальні збори акціонерів не проводились в термін, визначений Законом України "Про акціонерні товариства", а саме до 30 квітня . Останні  загальні збори акціонерів  не проводились з 2015по 2017 роки.

Отже, за результатами виконаних процедур перевірки стану управління відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства" можна зробити висновок, що прийнята та функціонуюча система управління у товаристві в цілому відповідає вимогам  Законом України "Про акціонерні товариства"  та вимогам Статуту.

Склад органів управління та результати їх функціонування, наведені у річному звіті "Інформація про стан корпоративного управління" повно та достовірно.

На підставі наданих до аудиторської перевірки документів, ми можемо зробити висновок, що інформація про події, які відбулися протягом звітного року та можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до зміни  вартості його цінних паперів і визначається частиною першою статті 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" своєчасно оприлюднюється товариством та надається користувачам звітності..

Згідно статті 76  Закону України "Про акціонерні товариства" № 514-VІ від 17.09.2008 р. із змінами та доповненнями, спеціальна перевірка фінансово-господарської діяльності товариства проводиться ревізійною комісією (ревізором),  звіт про  роботу ревізійної комісії не затверджувався   загальними зборами акціонерів Товариства, тому що в 2017 році такі не проводились.

Розглянувши стан внутрішнього контролю Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка", ми вважаємо за необхідне зазначити наступне:

-     система внутрішнього контролю спрямована на упередження, виявлення і виправлення суттєвих помилок, забезпечення захисту і збереження активів, повноти і точності облікової документації та включає адміністративний та бухгалтерський контроль;

-     бухгалтерський контроль забезпечує збереження активів Товариства, достовірність звітності та включає попередній, первинний ( поточний) і подальший контроль;

-     керівництво Товариства в повній мірі розуміє перспективу розвитку внутрішнього аудиту та його значимість і важливість.

Оцінюючи вищенаведене, нами зроблено висновок щодо адекватності процедур внутрішнього контролю у Товаристві діючу на підприємстві систему внутрішнього контролю можна вважати задовільною.

 

Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо цієї фінансової звітності на основі результатів звітності, повністю лежить на керівництві акціонерного товариства.

 

8. Аналіз показників фінансового стану Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка"

За результатами проведеного аналізу показників фінансового стану можна зробити висновки про реальність та перспективи фінансового стану акціонерного товариства і оцінити (з використанням професійного судження) можливість його безперервного функціонування в майбутньому.

При проведенні аналізу фінансового стану підприємства використовувались показники форм фінансового звіту за 2017 рік.

Метою фінансового аналізу підприємства є оцінка фінансового стану підприємства на 31.12.17 р. з урахуванням динаміки його змін, які відбулися за результатами господарської діяльності підприємства за два останні роки, визначення факторів, що вплинули на ці зміни, та прогнозування майбутнього фінансового стану підприємства.

Оцінку фінансового стану підприємства проведено з позицій майнового та фінансового стану, за показниками, розрахунок яких наведений нижче.

Основні показники фінансового стану Публічного акціонерного товариства "Коростенська Райагропромтехніка"

№ з/пПоказники   Показники фінансового стану акціонерного товариства

            Коефіцієнт абсолютної ліквідності   Коефіцієнт загальної ліквідності (покриття)  Коефіцієнт фінансової стійкості (або незалежності, або автономії)  Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом

(структури капіталу або фінансування)    Коефіцієнт рентабельності активів

1     2     3     4     5     6     7

1     Формула розрахунку показника  К1=(Грошові кошти + Грошові еквіваленти + короткострокові фінансові вкладення) / короткострокові зобов'язання    К2 = (Грошові кошти + Грошові еквіваленти + Дебітори (непрострочені та реальні) + Запаси  + Витрати) / короткострокова заборгованість  К3 = Власні кошти / Вартість майна (підсумок активу балансу)К4=(Довгострокова та короткострокова кредиторська заборгованість) / Власний капіталЧистий прибуток підприємства / Середньорічна вартість активів

2     Орієнтовне позитивне значення показника  0,25 - 0,5  1,0 - 2,0   0,25 - 0,5   0,5 - 1,0   > 0, збільшення

3     2016 рік    0,0564,9440,8410,1890,0

4     2017 рік    0,8844,2380,8090,2360,02

 

5     Відхилення (+/-)  0,828-0,706      -0,032      0,0470,02

6     Відхилення,(%)    1478,6      -14,3-3,8  24,9  -

Аналіз ліквідності підприємства дозволяє визначити спроможність підприємства сплачувати свої поточні зобов'язання. Коефіцієнт покриття показує, що підприємство на 423,8% забезпечено ресурсами, які можуть бути використані для погашення його поточних зобов'язань. Коефіцієнт покриття падає  в 2017 році у порівнянні до рівня 2016 року з 4,944 до 4,238_ (на 14,3%), що говорить про погіршення  стану активів підприємства з точки зору їх найшвидшої ліквідності ,однак даний показник знаходиться в межах нормативних значень.

Показник абсолютної ліквідності характеризує негайну готовність підприємства ліквідувати короткострокову заборгованість і в даному випадку на кінець звітного періоду складає 0,884, що свідчить про те, що підприємство  може терміново погасити свої  зобов'язання через наявність  коштів на банківському рахунку.

Аналіз фінансової стійкості (платоспроможності, автономії) підприємства характеризує структуру джерел фінансування ресурсів підприємства, ступінь фінансової стійкості і незалежності підприємства від зовнішніх джерел фінансування діяльності.

Коефіцієнт фінансової стійкості (платоспроможності) показує питому вагу власного капіталу в загальній сумі засобів, авансованих у його діяльність. Практикою встановлено, що загальна сума заборгованості (і короткострокової, і довгострокової) не повинна перевищувати суму власних джерел фінансування, тобто критичне значення складає 2895 тис. грн., а сума загальної заборгованості _682 тис. грн. Коефіцієнт фінансової стійкості (або незалежності, або автономії) на  31.12.2017 р. складає 80,9_%, впав  за 2017 рік лише на 0,032 пунктів. Дане негативне зменшення  пояснюється збільшенням поточної заборгованості.

Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом (або коефіцієнт фінансування, або структури капіталу) характеризує залежність підприємства від залучених засобів, та показує перевищення власних коштів над позиковими , що свідчить про достатній рівень фінансової стійкості і відносну незалежність від зовнішніх фінансових джерел. Коефіцієнт фінансування становить 0,236, при нормативному значенні  до зменшення, він збільшився  за останній рік на 0,47, тобто залежність підприємства від залучених засобів збільшилась , що є  негативним показником.

Діяльність підприємства є прибутковою  протягом звітного періоду (2017 рік). При цьому рентабельність активів склала   2,0 %, рентабельність діяльності  9,0  %. У минулому році (2016 р.) ці показники не розраховувались , так як підприємство мало збитки від діяльності. Коефіцієнт рентабельності активів розраховується як відношення чистого прибутку підприємства до середньорічної вартості активів і характеризує ефективність використання активів.

Аудитор не може передбачити майбутні події чи обставини, які можуть спричинити до погіршення показників діяльності підприємства.

За результатами проведеного аналізу можна зробити висновок, що фінансовий стан підприємства задовільний

9. Основні відомості про аудиторську фірму

9.1. Повне найменування юридичної особи відповідно до установчих документів: Приватне підприємство "Аудиторська фірма "Екаунт". Код ЄДРПОУ 31133478.

9.2. Свідоцтво про внесення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів видане Аудиторською палатою України за № 2429, рішення АПУ № 98 від 26 січня 2001 року, дія Свідоцтва продовжена  за рішенням АПУ № 316/3 від 29 жовтня 2015 року по 29 жовтня 2020 року.

9.3. Виписка з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців видана 26.09.2015 року. Дата та номер запису в Єдиному Державному реєстрі: 04.09.2000, № 1 305 120 0000 000604.

9.4. Свідоцтво про відповідність системи контролю якості, видане за Рішенням АПУ від 31.01.2013 №264/4

9.5. Приватне підприємство "Аудиторська фірма "Екаунт" включене до Переліку аудиторських фірм, які відповідають критеріям для проведення обов'язкового аудиту на підставі рішення Аудиторської палати України від 30.01.2013 року, № 288/3

9.6.Місцезнаходження: 10008, Україна, м. Житомир, вул. Новий Бульвар, 9, офіс 1.

9.7. Телефон: (0412) 42-14-96, 42-14-97.

 

10. Основні відомості про умови договору про проведення аудиту

 

10.1. Договір про проведення аудиту № 49/1   від  "29 "грудня   2017 року.

10.2. Аудит проводився  з "29 "грудня  2017 року по " 02  "січня  2018 року ,  з "15 " лютого 2018 року по"16 "лютого2018 року .

 

Директор ПП "Аудиторська фірма "Екаунт"              Онищук Галина Терентіївна

(Сертифікат аудитора серії А № 004408

чинний до 30 листопада 2019 року)                                                 

                                               "16 "лютого     2018 р.

 

 

Последние новости

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Термос KRAPT ТВН-12, KRAPT ТН-…

Термос KRAPT ТВН-12, KRAPT ТН-36

Термос KRAPT ТН-36  Термос KRAPT ТВН-12  Термос може бути виконаний в різних варіантах  з обємом 12 та 36 літрів (вказується в...

Подробнее

Совмещенный механический дыхат…

Совмещенный механический дыхательный клапан СМДК-50

Совмещенный механический дыхательный клапан СМДК-50 купить у производителя КРАПТ

Подробнее

Термос полевой, термос армейск…

Термос полевой, термос армейский купить у производителя KRAPT

Термос пищевой KRAPT- производство термосов различного объема. Термос для еды, термоса полевые, термоса туристические, термоса ...

Подробнее

Емкость для аммиака

Емкость для аммиака

Емкость для аммиака купить у производителя КРАПТ  

Подробнее

Контейнерная авто заправочная …

Контейнерная авто заправочная станция КАЗС 30 куб.м

Топливо- заправочный пункт контейнерного типа объем резервуара для нефтепродуктов 30 куб.м. топливо- заправочная колонка ведомстве...

Подробнее

Производственно-технические услуги

  • 1
  • 2
Prev Next
Ремонт козловых кранов

Ремонт козловых кранов

Ремонт, монтаж, демонтаж, поставка, сервисное обслуживание, обследование, диагностика, покраска, поставка: кран балок, кранов мо...

Ремонт промышленных насосов

Ремонт промышленных насосов

Наши специалисты дадут новую жизнь для вашего насоса и предоставят полный комплекс услуг. Предлагаем следующие виды услуг: 1.Вво...

Ремонт электродвигателей

Ремонт электродвигателей

Электродвигатель — важный элемент производства любого товара вне зависимости от назначения. Двигатель — надежная составная прои...

Грузовые перевозки

Грузовые перевозки

              Грузовые перевозки, в т.ч. негабаритного груза. Вы ищете ответственного и проверенного временем подрядчика, а Ваш...

Услуги автокрана

Услуги автокрана

Услуги автокраном являются одним из самых восстребованных в ряду услуг строительной техники.     Поднятие груза на высоту, пере...

Нестандартное оборудование

Нестандартное оборудование

Мы рады предложить вам услуги по разработке устройств и механизмов, а также изготовлению и разработке нестандартного оборудования....